Kahvaltı Masası Kahvaltı Sofrası Nasıl Olmalı

Kahvaltı masası sofrası nasıl olmalı, kahvaltı sofrası masası nasıl hazırlanır, kahvaltı masası düzeni nasıl olur, kahvaltı masası sunumu hazırlama teknikleri

Kahvaltı masası, kahvaltı sofrası nasıl hazırlanır? Kahvaltı masası sofrası sunumları nasıl olur? Kahvaltı masa servis düzeni nasıl olmalı?

 

Kahvaltı bizler için en önemli öğünlerin başında gelmektedir. Özellikle de pazar sabahları aile ile yapılan kahvaltılar bizler için vazgeçilmezdir. Bazen de hanımların komşularını davet edip çay eşliğinde doyum olmayan sohbetler için hazırlanan kahvaltı sofraları vardır ki aslında bir sofradan çok daha fazlasıdır. 

Kahvaltı masası sunumu her ev hanımının zevkine göre ya da menüde yer alan yiyeceklere göre farklılık gösterebilir. Biz burada yemek sektöründe uygulanan ve uluslararası bir kural haline gelen kahvaltı masası servis düzenini anlatmak istiyoruz.

Resimde görmüş olduğunuz servis düzenini herhangi bir restoran ya da otelde görmeniz mümkündür. Buna göre; tabağın hemen sağında bıçak, bıçağın sağında da kaşık yer alır. Tabağında solunda çatal, çatalında solunda peçete yer alır. Meyve suyu bardağı tabağın üst tarafında çok hafif sağında, kahve ya da çay fincanı da kaşık çatalın üst tarafında yer alır.

 

Kahvaltı Sofrası Masası Düzeni nasıl olur

  

Top