Sebzelerin Saklama Süreleri ve Saklama Sıcaklıkları

Sebzeler nasıl saklanır? Domates nasıl saklanır, Maydanoz nasıl saklanır? Patates ve soğan nasıl saklanır, Sebzeleri saklama koşulları ve yöntemleri nelerdir?

Sebzeler nasıl saklanır, Sebzeler nasıl saklanmalıdır, Sebzeler nasıl muhafaza edilir, nasıl muhafaza edilmelidir, Sebzeleri saklama ve muhafaza etme yöntemleri nelerdir, Sebzeleri saklama ve muhafaza etme koşulları nelerdir, Sebzeleri saklama ve muhafaza sıcaklığı nedir ne olmalıdır.

Tüm bu soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

Sebzelerin saklanma süreleri ve saklama sıcaklıkları tablosundan bal kabağı, bamya, bezelye, sivri biber, brokoli, domates, enginar, ıspanak, kereviz, karnabahar, lahana, mantar, kuşkonmaz, maydanoz, patates, turp, soğan ve dondurulmuş sebzelerin nasıl saklanır saklama süresi ve saklama sıcaklığı nedir, kolayca öğrenebilirsiniz. 

Bu tablo ile evinizde gıda güvenliğini sağlamanız, gıdaların tazeliğini korumanız ve ev ekonomisine katkıda bulunmanız mümkün olacaktır.

 

Bu tabloyu mutfağınızda uygun bir yere asarak sebzelerin saklama sürelerini ve saklama sıcaklıklarını dilediğiniz zaman takip edebilirsiniz. 

 

Sebzelerin Saklama Süreleri ve Saklama Sıcaklıkları Tablosu

  

 Yemek Kulübüm - Gıdaların Saklama Süreleri ve Saklama Sıcaklıkları Tablosu Sebzeler

 

Hazırlayan: Gıda Müşavirim

Top