Yumurtanın Saklama Süresi ve Saklama Sıcaklıkları

Yumurta nasıl saklanır? Yumurta saklama koşulları, saklama yöntemleri nelerdir? Yumurta kaç derecede saklanır. Haşlanmış yumurta kaç gün dayanır, kaç gün bekler.

Yumurta nasıl saklanır, yumurta nasıl saklanmalıdır, yumurta nasıl muhafaza edilir, nasıl muhafaza edilmelidir, yumurta saklama ve muhafaza etme yöntemleri nelerdir, yumurta saklama ve muhafaza etme koşulları nelerdir, yumurta saklama ve muhafaza sıcaklığı nedir ne olmalıdır. Tüm bu soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yumurtanın saklanması süreleri ve saklama sıcaklıkları tablosundan kabuklu yumurta, yumurta beyazı, yumurta sarısı, pastörize yumurta ve haşlanmış yumurtanın saklama şartlarını, saklama süresini ve saklama sıcaklığını kolayca öğrenebilirsiniz. Bu tablo ile evinizde gıda güvenliğini sağlamanız, gıdaların tazeliğini korumanız ve ev ekonomisine katkıda bulunmanız mümkün olacaktır.

Bu tabloyu mutfağınızda uygun bir yere asarak yumurtaların saklama sürelerini ve saklama sıcaklıklarını dilediğiniz zaman takip edebilirsiniz. 

 

Yumurta Saklama Süreleri ve Sıcaklıkları Tablosu

   

Yemek Kulübüm - Gıdaların Saklama Süreleri ve Saklama Sıcaklıkları Tablosu, Yumurta

 

Hazırlayan: Gıda Müşavirim

Top