Brunch Masası Nasıl Hazırlanır

Brunch masası nasıl hazırlanır, brunch masa düzeni nasıl olmalı, brunch sofrası sunumu, brunch masası sunumu, brunch nedir, brunch masası nasıl kurulur.

Brunch Masası Nasıl Hazırlanır?

Bu yazıda; brunch nedir, brunch masası nasıl hazırlanır hakkında bilgiler yer almaktadır.

 

Brunch nedir?

Brunch (branç), kelimesi dilimize İngilizceden geçen bir kelimedir. İngilizce'de breakfast (kahvaltı) ve lunch (öğle yemeği) kelimelerinin birleştirilmesi ile türetilmiş bir kelimedir.  Dilimizdeki karşılığı kahvaltı ile öğle yemeğini birleştiren öğün anlamına gelmektedir. Özellikle pazar günlerimiz için vazgeçilmez bir öğün haline gelen, çay eşliğinde keyifli sohbetler ile uzayıp giden kahvaltı sofraları için de kullanılır.

 

Her ülkede ve kültürde sofrada tüketilen yiyecekler ve içecekler farklılık gösterse de masa hazırlanışı ve sunumu belirli bir standart olur. Standarttan kastımız elbette davetlerdir. Özel misafirleri ağırladığımız sofralarda çatal bıçağın bardağın bir düzeni olmalıdır. Bu nedenle uluslar arası gastronomi kültüründe kabul edilmiş bir standart masa düzeni bulunmaktadır.

 

Tabi eş dostun, komşuların davet edildiği ya da tüm ailenin birlikte olduğu brunch masalarında çatal kaşığın nerede durduğundan ziyade sofrada nelerin olduğu daha önemlidir. Bir gün özel bir misafiriniz gelirse bu bilginin elinizin altında bulunmasını tavsiye ederiz.

 

Brunch masa servis düzeni nasıl olmalı örneğini aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

 

Brunch Masası Sofrası Düzeni nasıl olur

 

Top