Ödüllü Yemek Puan Toplama Oyunu

Yemek Kulübüm bir ilke imza atıyor!

Yemek Kulübüm, mutfakta çok vakit geçiren hanımlara, daha pratik ve daha güzel yemekler yapabilmesi için mutfakta ihtiyaç duyduğu mutfak gereçlerini hediye ediyor. Sizde evinizde yapmış olduğunuz enfes yemeklerinizin şahane sunumlarını resimleyin ve Yemek Kulübüm'de bir üye hesabı açarak yemek tariflerinizi paylaşın, puan toplayın ve hediye kazanma şansı yakalayın.

"Ödüllü Yemek Puan Toplama Oyunu" na Katılım Koşulları, Oyun Kuralları ve Ödüller şöyledir:

  

1 - "Ödüllü Yemek Puan Toplama Oyunu" Tanımlar

Hediye : "Ödüllü Yemek Puan Toplama Oyunu"n da her hangi bir ay için verilen hedef puanın toplanması neticesinde aşağıda belirlenmiş kurallar dahilinde kazanılacak ödülü,

Yemek Puan : Yemek Kulübüm internet sitesine "Üyelik Sözleşmesi"nde yazılı olan şartlar çerçevesinde üye olan kullanıcıların site içerisinde aşağıda belirlenmiş kurallar dahilinde gösterdiği faaliyetlerden elde edeceği puanı,

Site Yönetimi : www.yemekkulubum.com internet sitesi admin ve moderatörlerini,

Yemek Kulübüm : www.yemekkulubum.com internet sitesini, ifade eder.

 

2 - "Ödüllü Yemek Puan Toplama Oyunu" Katılım Koşulları

 1. Bu oyuna 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşı olan herkes katılabilir.
 2. Oyun süresince kazanılan hediyeler üyelere kargo yolu ile gönderilecektir. Kargo teslimatı sırasında kimlik ibrazı yapmayan/yapamayan üyelerin hediyeleri teslim edilmeyecektir. 
 3. Kargo teslimatları yalnızca Türkiye sınırları dahilinde yapılacak, yurtdışına kargo teslimatı yapılmayacaktır. Bu nedenle oyuna katılan ve yurtdışında yaşayan T.C. vatandaşlarının hediye kazanması durumunda hediyelerini 30 gün içerisinde tarafımızdan teslim almaları ya da Türkiye’de yaşayan birinci derece akrabalarını (aynı soyadı taşımak şartı ile) vekil tayin etmeleri gerekmektedir. Hediye, vekil tayin edilen kişinin adına ve adresine kimlik ibrazı karşılığı teslim edilebilir.
 4. Yemek Kulübüm internet sitesi üzerinde birden çok sahte üye hesabı oluşturarak kendi üye hesabı ya da bir yakınının üye hesabı adına rastgele ve/veya sürekli olarak puan kazandırma amaçlı işlem yaptığı tespit edilen üyelerin işlemleri spam olarak kabul edilir ve o üye hesabındaki puanlar sıfırlanarak üye oyundan diskalifiye edilir. Üyenin siteye yüklemiş olduğu yemek tarifleri ve püf noktaları sitede yayımlanmaya devam eder.
 5. "Ödüllü Yemek Puan Toplama Oyunu" na katılan “Yemek Kulübüm” ortakları ve çalışanlarına ait hesaplar belirlenen hedef puanları toplamış olsalar dahi hediye kazanamazlar.

 

3 - "Ödüllü Yemek Puan Toplama Oyunu" Kuralları

 1. "Ödüllü Yemek Puan Toplama Oyunu" 1 Temmuz 2015 – 31 Aralık 2015 tarihleri arasında www.yemekkulubum.com internet sitesi üzerinde gerçekleşecektir.
 2. Oyun; Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık ayları olmak üzere altı (6) aşamadan oluşmaktadır.
 3. Üyeler "Ödüllü Yemek Puan Toplama Oyunu" boyunca;

  - Siteye yükledikleri ve site yönetimi tarafından onaylanmış her bir yemek tarifi için 100 puan,
  - Siteye yükledikleri ve site yönetimi tarafından onaylanmış her bir püf noktası için 5 puan,
  - Hesabını takip eden, her bir takipçi için 1 puan,
  - Hesabında yer alan kendisine ait yemek tariflerine gelen her bir beğeni için 1 puan kazanacaktır.
 4. Oyun dönemi sonunda (31 Aralık 2015 günü saat 23:59:59’da) tüm üyelerin toplamış oldukları puanlar sıfırlanır.
 5. Ödüllü Yemek Puan Toplama Oyunu boyunca, Temmuz ayında 6, Ağustos ayında 5, Eylül ayında 4, Ekim ayında 3, Kasım ayında 2, Aralık ayında 1 üyeye birer (1) adet hediye verilmesi planlanmıştır.
 6. Her ayın sonunda (o ayın 30. ya da 31. günü saat 23:59:59’da) belirlenmiş olan hedef puanı toplayan kişiler arasında o ayın hediye sayısı kadar en yüksek puanı alan kişiler tespit edilir ve bu kişilere hediyeleri verilir. Örneğin; Temmuz ayının hedef puanı olan 1.000 puan ve üzerinde puan toplayan kişi sayısı yedi (7) olsun. Temmuz ayı hediye sayısı ise altı (6). Bu durumda 7 üye arasında puan sıralaması yapılır ve puanı en yüksek olan ilk 6 kişi hediye almaya hak kazanır. Puan sıralamasında 7. olan üye hediye kazanamaz.
 7. Oyun boyunca her ayın son günü saat 23:59:59'da kazanan üyelerin belirlenmesinde www.yemekkulubum.com internet sitesine ait saat, sayaç ve veriler baz alınır.
 8. Her ayın sonunda hediye almaya hak kazanan kişiler Yemek Kulübüm internet sitesi üzerinden ilan edilir. Yemek Kulübüm, hediye almaya hak kazanan üyelerle, siteye üye kaydı yaptırdıkları e-posta adresleri üzerinden ve/veya sistemde kayıtlı olan telefon numaraları üzerinden (mobil veya ev telefonu) iletişime geçer. Sistemde kayıtlı olan e-posta adresinin ve telefon numarasının farklı bir kişiye ait olması durumunda hediye kazanan üye hesabının kazanmış olduğu hediye iptal edilir ve o hesaba ait puanlar sıfırlanarak hesap oyundan diskalifiye edilir.
 9. Her ayın sonunda hediye kazanan üyelerin puanları sıfırlanır. Örneğin; Temmuz ayı sonunda bir üye 1.350 puan toplamış olsun ve bu üye Temmuz ayı hediyesini almaya hak kazanmış olsun. Üye Temmuz ayı hediyesini almayı kabul ettiği takdirde puanı sıfırlanır ve oyuna sıfır (0) puan ile devam eder.
 10. Üye sonraki aylara ait hediyelerden birini kazanma şansını devam ettirmek amacıyla o aya ait hediyeyi almaktan vazgeçebilirler. Herhangi bir ayın sonunda hediye almaya hak kazanan üye o aya ait kazanmış olduğu hediye hakkından muaf olmayı isteyebilir. Bu durumda üyeye hediye verilmez ve toplamış olduğu puanlar sıfırlanmaz. Böyle bir durumda üyeden yazılı ve sözlü onay alınır. Kazanmış olduğu hediye hakkından muaf tutulmak istenen üyenin, almaya hak kazandığı hediye, hedef puanı toplamış ve hediye almaya hak kazanamamış sıradaki diğer bir üyeye devredilir.
 11. Her hangi bir hediyenin kazanılması için mutlaka o aya ait hedef puanın toplanması gerekir. Her hangi bir ayın sonunda o aya ait hediyeyi kazanmak için toplanması gereken hedef puan, her hangi bir üye tarafından toplanamamışsa hediye hiçbir üyeye verilmez/devredilmez. Örneğin Temmuz ayı hedef puanı olan 1.000 puanı hiçbir üye toplayamamış ise o ay hiçbir üyeye hediye verilmez.
 12. Üyelerin oyun süresince siteye yükleyecekleri yemek tarifleri Yemek Kulübüm site yönetimi tarafından onaylanacaktır. Onaylanmayan yemek tariflerinden üyeler puan kazanamazlar.
 13. Siteye yüklenen yemek tariflerinde mutlaka ilgili yemeğe ait resim olmalıdır. Resimsiz yemek tariflerine site yönetimi tarafından onay verilmeyecektir.
 14. Onaya gönderilen yemeğe ait resim o üyenin kendisine ait/özgün olmalı, başka bir yemek sitesine, başka bir yemek bloguna ya da başka bir kişiye ait olmamalıdır. Böyle bir durumun tespit edilmesi halinde yemek tarifine site yönetimi tarafından onay verilmez. Böyle bir durumun yemek tarifine onay verilmesinden sonra tespit edilmesi halinde tarif, üye hesabı altından kaldırılır ve bu yemek tarifi ile kazanılan puanlar üye puanından eksiltilir.
 15. Yemek tarifinde paylaşılan yemek resimleri bulanık, karanlık olmamalıdır. Yemek resimleri yüksek çözünürlükte ve yüksek kontrastta, net ve anlaşılır olmalıdır. Bu özellikte resimleri olmayan yemek tariflerine site yönetimi tarafından onay verilmez.
 16. Üyeler tarafından siteye eklenen yemek tariflerinin malzemeleri tam ve eksiksiz olmalı, tarifi anlatan hazırlık aşamaları net ve anlaşılır olmalıdır. Malzeme listesinde belirtilen her bir ürün hazırlık aşamalarında kullanılmalıdır (ilgili yemeğin içinde bulunmalı). Eklenen tarifin malzemeleri ve hazırlık aşamaları birbiri ile uyumlu değilse, tarif özensiz bir şekilde yazılmış ya da başka internet sitelerinden kopyalanmış olduğunun anlaşılması durumunda yemek tarifine onay verilmez.
 17. Sitede püf noktası paylaşan kişilerin gönderileri site yönetimi tarafından onaylanır. Siteye yüklenmek istenen püf noktasının daha önce sitede paylaşılan bir püf noktası olması durumunda bu püf noktası gönderisine site yönetimi tarafından onay verilmez. Onay verilmeyen gönderiler sitede yayımlanmaz. Sitede yayımlanmayan püf noktalarından üyeler puan kazanamaz.
 18. Oyun dönemi boyunca her ay, iki farklı “Dönemsel Yemek Teması” organize edilecektir. “Yemek Teması” organizasyonunda üyelerden bu temalara özgü yemek tarifleri paylaşmaları talep edilecektir. (Örneğin; “İftar Yemekleri” teması). Yemek temaları dönemsel olarak site üzerinden üyelere duyurulur.
 19. Her ayın sonunda hedef puanı geçen kişiler arasında hediye almaya hak kazanan birden çok kişinin aynı puanda olması durumunda, o aya ait “Dönemsel Yemek Teması” kategorileri altına en çok yemek tarifi yüklemiş olan üyeye öncelik tanınır ve bu üye hediye almaya hak kazanır. Örneğin; iki üyenin puanı 1.216 olsun ve bu puan Temmuz ayının 6.sırası için kazanan kişiyi belirleyecek puan olsun. Böyle bir durumda 1.216 puanı almış iki üye arasından, Temmuz ayı içinde organize edilen “Dönemsel Yemek Teması” başlıkları altına en çok tarif yüklemiş olan üye öncelik kazanarak hediye almaya hak kazanır, diğer üye hediye kazanamaz.
 20. Her aya ait hediyeler www.yemekkulubum.com internet sitesi üzerinden tüm üyelere ilan edilir. Hediye almaya hak kazanan üyeler, hediye almaya hak kazandıklara aya ait hediyeler içerisinden yalnızca bir (1) tanesini seçebilir. Seçtiği ödül üyeye hediye edilir.
 21. “Yemek Puan Toplama Oyunu"n da üyelerin hediye almaya hak kazanabilmeleri için belirlenmiş her aya ait hedef puanlar şöyledir:

 

 
AYLAR HEDİYE KAZANACAK ÜYE SAYISI HEDEF PUAN
Temmuz  6 1.000
Ağustos 5 2.500
Eylül 4 5.000
Ekim 3 10.000
Kasım 2 20.000
Aralık 1 40.000

 

4 - "Ödüllü Yemek Puan Toplama Oyunu"  Hakkında Diğer Koşullar

 1. “Yemek Puan Toplama Oyunu"nda belirlenmiş kurallar çerçevesinde hediye almaya hak kazanan kişilerin kazandıkları hediyeler kargo yolu ile kazanan üyeye gönderilir. Kargo ücreti Yemek Kulübüm tarafından karşılanır. Hediye kazanan üye kargo ücreti ödemez.
 2. “Yemek Puan Toplama Oyunu"nda belirlenmiş kurallar çerçevesinde hediye almaya hak kazanan kişilerin kazandıkları hediyelere ait doğabilecek tüm vergi, harç ve masraflar hediye kazanan kişiye aittir.
 3. Hediyelerin kargo taşınması ve teslimatı sırasında hasar görmesi durumunda, bu durumun 2 iş günü içerisinde Yemek Kulübüm’e bildirilmesi gerekir. Bildirim iletisim@yemekkulubum.com e-posta adresine yazılı olarak yapılmalıdır. 2 iş günü içerisinde hasarlı ürün bildiriminin yapılmaması durumunda sorumluluk hediye kazanan kişiye aittir. 2 iş günü içerisinde hasar bildirimi yapılan hediyeler Yemek Kulübüm tarafından değiştirilecektir.
 4. Hediye almaya hak kazanan üyelere gönderilen hediye ürünlere ait tüm bakım, tamirat ve servis işlemleri hediyeyi kazanan kişiye aittir. Hediyelerin üyelere hasarsız bir şekilde teslim edilmesinden sonra hediye ürünler üzerinde www.yemekkulubum.com internet sitesinin hiçbir sorumluluğu yoktur.
 5. “Yemek Puan Toplama Oyunu"nda verilmesi planlanan hediye ürünlerin ilgili üretici ve/veya satıcı firmalar tarafından üretiminin ve/veya satışının durdurulması sonucunda piyasa şartları gereği tedarik edilememesi nedeniyle ürünün hediye edilemeyeceğinin anlaşıldığı durumlarda, hediye ürün/ürünler ödül listesinden çıkarılır. Bu nedenden dolayı hediye almaya hak kazanan üyenin seçmiş olduğu ürünün tedarik edilememesi halinde üye o aya ait başka bir hediye ürünü seçme hakkına sahiptir. Hediye ürün listesinde daha önceden beyan edilen hediye ürünün bu maddede sayılan nedenlerden dolayı tedarik edilememesi durumundan Yemek Kulübüm internet sitesi sorumlu tutulamaz.
 6. Yemek Kulübüm İnternet Sitesi tarafından düzenlenen “Yemek Puan Toplama Oyunu"nu na katılmak isteyen/katılan tüm üyeler yukarıda yazılı olan "Yemek Puan Toplama Oyunu"nun; "Tanımlar", "Kurallar", "Katılım Koşulları" ve "Diğer Koşullar" başlıkları altında deklare edilen tüm maddeleri kabul etmiş sayılırlar. Yukarıda yazılı olan başlıkları ve bu başlıklar altındaki maddeleri kabul etmeyen kişiler "Yemek Puan Toplama Oyunu"nu na katılsalar dahi bu başlıklar ve bu başlıklar altında yazılı olan alt maddelerde belirtilen hususlar haricinde hak talebinde bulunamaz.

 

 "Ödüllü Yemek Puan Toplama Oyunu" ödüllerini görmek için buraya tıklayın!

 

 

Düzenleme Tarihi : 30 Haziran 2015

 

Top