Yaz mevsimi meyveleri sebzeleri nelerdir

Yaz mevsimi meyve sebze tablosu takvimi, yaz mevsiminde hangi meyve sebze yenir, sebze meyve mevsimleri, yaz mevsimi bütün meyveler sebzeler listesi

Yaz meyveleri sebzeleri nelerdir

Sağlığımızın devamlılığı için vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besin öğelerinde aydan aya mevsimden mevsime değişiklik olmaz. Sağlıklı bir vücudun ihtiyaç duyduğu besin öğesi miktarları çok değişken değildir. Fakat her zaman aynı gıdaları tüketmemiz de doğru değildir. Bu nedenle her bir besin öğesini farklı gıda maddelerinden tedarik etmek çok önemlidir. Doğa da her zaman aynı gıdaları bize vermez. Değişen hava koşulları ile bizlere farklı meyve ve sebzeler yetiştirme imkanı vererek farklı gıdalar tüketmemize olanak sağlar. Yazın yetişen ve yenilen bütün meyveler sebzeler vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besin öğelerini tam olarak temin etmemizi sağlar. Bu yüzden mevsiminde meyve ve sebze tüketmek sağlığımızı korumamız ve dengeli beslenmemiz için bize yeterli gelecektir.

Yaz aylarında havaların ısınması ile birlikte vücudumuz kaybettiği suyu takviye etmek ister. Kavun, karpuz gibi meyveler vücudumuzun su ihtiyacını karşılayabilmek için ideal meyvelerdir. Özellikle organik meyve sebze tüketmemiz durumunda vücudumuzun hastalıklara karşı vücut direncini arttırmış ve daha sağlıklı beslenmiş oluruz.

 

İşte, “hangi mevsimde hangi meyve sebze yenir ya da yaz mevsiminde hangi meyve sebze yenir” diye merak edenler için hazırlamış olduğumuz mevsimlik meyveler sebzeler listesi:

 

Haziran Ayı Meyveleri - Yemek Kulübüm

Haziran Meyveleri

Çilek, karpuz, kavun, kiraz, kayısı, çilek, can erik, papaz erik, mürdüm eriği, kırmızı erik, nektarin, dut.

 

Haziran Ayı Sebzeleri - Yemek Kulübüm

 

Haziran Sebzeleri

Enginar, bamya, taze patates, taze fasulye, börülce, taze bakla, bezelye, bamya, domates, salatalık, semizotu, rezene, taze soğan, taze sarımsak, patlıcan, Çengelköy salatalık, asma yaprağı, dolmalık biber, rezene, mantar.

  

Temmuz ayı meyveleri - Yemek Kulübüm

Temmuz Meyveleri

Kavun, karpuz, kayısı, kiraz, sarı kiraz, şeftali, nektarin, mürdüm eriği, papaz erik, Anjelik erik, çilek, dut, vişne, üzüm, nektarin, kırmızı erik, böğürtlen, incir, taze ceviz, taze fındık, armut çeşitleri.

 

Temmuz ayı sebzeleri - Yemek Kulübüm

Temmuz Sebzeleri

Domates, salatalık, semizotu, taze fasulye, bezelye, kabak, bamya, sivri biber, dolmalık biber, patlıcan, barbunya, süt mısır, börülce, mantar.

 

Ağustos ayı meyveleri - Yemek Kulübüm

Ağustos Meyveleri

Kavun, karpuz, kayısı, kiraz, sarı kiraz, şeftali, nektarin, mürdüm eriği, Anjelik erik, çilek, dut, vişne, üzüm çeşitleri, nektarin, böğürtlen, incir, taze ceviz, taze fındık, armut çeşitleri.

 

Ağustos Ayı Sebzeleri - Yemek Kulübüm

Ağustos Sebzeleri

Domates, salatalık, semizotu, taze fasulye, bezelye, kabak, bamya, sivri biber, dolmalık biber, patlıcan, barbunya, süt mısır, börülce, salçalık domates, salçalık biber, turşuluk domates, turşuluk biber, turşuluk sebzeler

 

Hangi mevsimde hangi meyve sebze yenir, yaz mevsiminde hangi meyve sebze yenir listemiz ile her mevsim sağlıklı beslenin.

Top