Tıkanmış lavabo nasıl açılır? Evde başımıza gelebilecek sıkıntıların en büyüklerinden birisi de tıkanmış mutfak lavabosudur.  Eğer tıkalı mutfak lavabosu nasıl açılır bilmiyorsak mutfağımızı ve evimizi her an su basma ihtimali vardır.      Mutfak lavabosu neden tıkanır? Tıkalı lavabo ya da gideri açmak için öncelikle

Toprak vazonuz su sızdırıyorsa; Toprak vazonuz su sızdırıyorsa önce içini boşaltıp kurutun. Daha sonra bir cezvede bir mum eritin vazonun içine dökün. Mumu döker dökmez mum donmadan vazoyu güzelce çalkalayın ve mumu vazo iç yüzeyinin her tarafına dağıtın.

Mobilyalardaki çizikler nasıl kapatılır? Mobilyalardaki küçük çizikleri ve lekeleri çıkarmak için gaza bastırılmış bir bezle bu çizikleri silmek yeterli olacaktır. Derin ve büyük çiziklerde ise çiziğin içine erimiş mum koyup kapattıktan sonra aynı işlemi tekrarlayın.     İhtiyacınız olan başka bir Püf Noktası var

Ağır mobilyalar nasıl yer değiştirilir? Ağır, yerinden kalkması zor mobilyaların yerini değiştirirken ayaklarının altına patates dilimleri konulursa kolayca mobilyalar yer değiştirilebilir.

Bulaşık makinesinin güzel kokması için; Kullandığınız limon ve portakal kabuklarını bulaşık makinenizin içine koyun. Yüksek sıcaklıktaki su altında portakal ve limon kabukları esanslarını makinenizin içine bırakarak güzel kokmasını sağlayacaktır. Limon ve portakal kabuklarını her yıkamada değiştirmeyi ihmal etmeyin.  

Toz bırakan toz bezlerinden bıktınız mı? Bazen toz almak için kullandığımız bezler ne yaparsak yapalım temizlerken temizlediğimizi bölgeye toz bırakmaya devam eder. Bu gibi durumlarda durulama suyunun içerisine bir miktar gliserin koyarsanız bir sonraki temizlikte toz bezlerin toz bırakmamasını sağlayacaktır.

Yumurta haşlama suyunu atmayın; Yumurta zengin vitamin kaynaklarından biridir. Yumurta haşlarken kullanılan haşlama suyunu soğuttuktan sonra çiçeklerinize dökün. Çiçekleriniz bu suyu çok sevecek.

Boya ile sertleşen fırçaları açmak için; Evinizi boyamak için kullanacağınız fırçalar bir önceki boyadan kalmış ve sertleşmişse fırçayı kaynamış sirkeli suda bekletin. Sirkeli suda bekleyen sertleşmiş boya fırçalarını daha çabuk açabilirsiniz.

Evinizin uzun süre mis gibi kokması için; Evinizin uzun süre mis gibi güzel kokması için yer silme suyuna birkaç damla parfüm damlatmanız yeterli olacaktır. Evinizin uzun süre mis gibi koktuğunu göreceksiniz .

Ütü yaparken sararan giysi ve kumaşlar için; Ütü yaparken sararan giysi ve kumaşlarınızı eski haline getirmek için; sararan yerler hemen oksijenli su ile silinirse kaybolacaklardır.

Cam kırıklarını temizlemek çok kolay; Evde cam bir eşyanız kırıldığında küçük parçaları kolayca toplayabilmek için ıslak pamukla kırıkların saçıldığı bölgeyi temizleyin. Neredeyse gözle görülmeyecek kadar küçük parçalar bile pamuğa takılacaktır.

Çekmecelerinizi bir de böyle temizleyin; Eğer çekmecelerinizi temizlerken içini boşaltmak istemiyorsanız, elektrik süpürgenizin ucuna ince çorap geçirin. Böylelikle tozları kolay yoldan temizlemiş olursunuz.

Koltukların tozunu almak için; Elektrik süpürgeniz yok ve koltukların tozunu almanız gerekiyor, ne yapmak gerekir? Tozunu alacağınız eşyanın üzerine nemli bir bez yayın. Beze, sopa ile vurarak koltuğun tozunu çıkarın. Koltuktan çıkan toz nemli beze yapışıp hapsolur. Böylece hem koltuğunuzdan tozu

Halılarınızın ezilen yerlerini düzeltmek için; Halılarınızın ezilmiş yerlerini düzletmek için, ıslak bir bezi ezilmiş bölümlerin üzerine koyduktan sonra ılık ütüyü bu ezilmiş yerlerin üzerinde gezdirin.  Bu işlemi yaparken ütüyü çok fazla bastırmamaya çalışın. Ezilmiş olan kısımların dikleştiğini göreceksiniz. Gerekirse biraz da

Top