Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) güvenli gıdalar hazırlamak için belirlediği kriterler bulunmaktadır. Bunları ise maddeler halinde aşağıdaki gibi özetleyebilirim: 1.Güvenliğiniz için işlenmiş gıdaları tercih edin! Meyve ve sebzeler gibi bazı gıdalar doğal hallerinde en iyi iken diğer bazı gıda çeşitleri işlenmediği takdirde

Sürekli öksürenler için Öksürük İlacı; 4-5 kaşık bal, 1 çay kaşığı toz zencefil ve bir miktar limon suyu karıştırılarak özdeşleştirilir. Öksürük ilacınız hazır. Bu ilacı kaşık kaşık yemeniz tavsiye edilir.

Sürekli öksürenler için Öksürük Kürü; Bu tarif özellikle inatçı öksürüklerde çok etkilidir. 1 adet kara turbun baş kısmı kesilip içi oyulur. Oyulan turp bir bardağın üstüne konulduktan sonra içinede aldığı kadar bal konulur. Turpun üst bölümü kesilen baş kısmı ile kapatılır.

Elma kabuklarını değerlendirin; Elma yerken kabuklarını soyup atıyorsanız, kabukları atmadan önce bir kez daha düşünün: Elma kabuklarına, toz veya çubuk tarçın ve öğūtūlmemiş karabiber ilave ederek kaynatıp kendinize harika bir doğal soğuk algınlığı çayı yapabilirsiniz. İçine biraz limon damlatmayı da ihmal

Kuru soğanın eşsiz faydalarında sadece birisi; İdrar yolu enfeksiyonu için bir baş kuru soğanın ūst kabuğunu soyup yıkadıktan sonra bir kaba koyup kaynatın. Soğanın suyunu soğuttuktan sonra içine 4-5 damla limon damlatıp için.

Yoğurt suyunu atmayın; Yoğurt tencerenizde kalan yoğurt suyunu atmayın.Yoğurdun tüm vitamin ve mineralleri bu suda bulunmaktadır. Ayrıca, bu su yemeklere ekşi bir tat kazandırmak istenildiğinde de kullanılabilir.

Ağız sağlığı için ne yapmalı Elma, havuç ve salatalığı kabukları ile birlikte ısırarak yerseniz dişlerinizi ve ağız içinizi doğal yöntemlerle temizlemiş olursunuz ve nefesinizi tazelersiniz. Bu temizleyici yiyecekler tıpkı diş macunu gibi ağız kokusuna sebep olan bakterileri ağzımızdan uzaklaştırmaktadır.

Top