Ele sinen soğan kokusu nasıl çıkarılır Elinize soğan ve sarımsak kokusu sinmişse elinizi haşlanmış patates ile güzelce ovduktan sonra bol sabunlu suyla yıkayın.     İhtiyaç duyduğunuz başka bir püf noktası var mı? Ele sinen çamaşır suyu kokusu nasıl çıkar? Ağızdaki sarımsak kokusu nasıl geçer? Eldeki ceviz

Tüllerinizin bembeyaz olması için; Tūl perdelerinizin bembeyaz olması için makinenizin detarjan haznesine bir çorba kaşığı karbonat koyun. Tüllerinizin beyazlığına inanamıyacaksınız.

Fırınınızı çizmeden nasıl temizlersiniz? Yarım çay bardağı kabartma tozu, yarım çay bardağı kaya tuzuna bir miktar su karıştırıp erittikten sonra bir miktar elma sirkesi ilave edip bu karışımı fırınınıza sūrūn. Fırınınızı bir gece bu şekilde beklettikten sonra güzelce silin. Fırınınızın tertemiz

Deterjansız ocak ve davlumbaz temizliği Ocakları vede davlumbazının temizliğini hiç deterjan kullanmadan yapmak mümkün. Temizlik suyunuzun içine 1 çay bardağı elma sirkesi koyup ocaklarınızı bu sirkeli su ile silebilirsiniz.

Evde çamaşır yumuşatıcınız kalmadı mı? Makinenin yumuşatıcısı bitti ve evde yumuşatıcı yok!  Makinenizin yumuşatıcı gözůne yarım çay bardağı sirke koyun ve çamaşırlarınızın nasıl yumuşacık olduğunu kendiniz görün.

Mutfak fayanslarınızın daha parlak olması için; Mutfak fayanslarınızın daha parlak olması için bulaşık makinesinde kullandığınız parlatıcı deterjanı kullanabilirsiniz. Çok daha parlak ışıl ışıl fayanslarınız olacaktır.

Banyo fayanslarının tertemiz olması için; Banyo fayanslarının tertemiz olması için haftada 1 kez sıcak sirke ile yıkayın. Sirkeyi ateşte kaynattıktan sonra fayansların üzerine, küvetin içine dökün ve bir bezle güzelce silip durulayın. Banyonuz hem tertemiz, hem parlamış hem de mikroplardan arınmış

Yağlı şişeler nasıl temizlenir? İçinde uzun zamandır yağ duran ve yıkayarak çıkmayan yağ birikintileri olan şişeleri temizlemek için şişenin içine bir çay bardağı sirke ile parça halinde kaya tuzu atın ve güzelce çalkalayın. Bu işlemi aralıklarla bir kaç kez yapın ve

Diş fırçası nasıl temizlenir? Diş fırçalarında zamanla biriken diş macunu kalıntılarını temizlemek için fırçanızı ılık tuzlu suya batırıp bir süre beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Fırçalarınız tertemiz olacaktır.  

Kesme tahtasının hijyenik olması için; Ekmek, et, sebze kestiğiniz kesme tahtasının tertemiz ve hijyenik olması için, her kullanımdan sonra kesme tahtanızı elma sirkesi ile silin. Kesme tahtanız hem tertemiz hem de hijyenik olacaktır.  

Yanık yemek kokusunu nasıl yok ederiz? Et yemeği pişirirken, yemeğin altını yaktınız ve mutfağınızı ağır bir koku mu sardı? Telaş etmeyin. Bir kaseyi elma sirkesi ile doldurun ve mutfağınıza koyun. Yemek kokusu kısa sürede yok olacaktır.

Çöp kovasından yayılan kötü kokuyu engellemek için; Çöp kovasından yayılan kötü kokuyu engellemek için; çöp kutunuzun içine bir tutam karbonat ya da kabartma tozu dökün. Kötü kokuların yok olduğunu göreceksiniz.

Blender nasıl temizlenir? Mutfakların vazgeçilmez aletlerinden olan blenderları temizlemek epey zahmetlidir. Ama blender temizlemeninde bir püf noktası vardır. Bir kap içerisinde blenderın yarısına gelecek kadar ılık su doldurun ve blenderı bu suyun içinde çalıştırın. Bu şekilde blenderın içinde çıkaramadığınız tüm gıda

Top