Fırınınıza sinmiş kötü yemek kokuları nasıl yok edilir Fırınınıza sinmiş kötü yemek kokuları yok etmek için; yemek yapmadan önce fırınınızın ortasına yarısı sirke yarısı su ile doldurulmuş bir tava koyun ve fırınınızı birkaç dakika için ısıtın. Sirkeli su fırınınızdaki kötü kokuları

Gömlek yakalarındaki kirleri yok etmek için; Gömlek yakalarındaki kirleri çıkarmaya deterjanınızın gücü yetmiyorsa gömleği makineye atmadan önce yaka kısmına biraz beyaz sabun sürün ve 15 dakika beklettikten sonra makineye atın.

Fayans temizliğinin püf noktası; Banyo fayanslarınızın parlamasını istiyorsanız, onları sık sık temizlemeniz gerekir. Banyonuzdaki fayans ve seramikleri temizlemeden önce musluğu sıcak su yönünde çevirerek bir süre banyonun buharla dolmasını sağlayın. Buhar, kiri yumuşatacağı için işinizi kolaylaştırır. Temizlik yaparken mikrop öldürücü ürünler

Ütü nasıl temizlenir? Ütünüzün altı kirlendiyse, bir parça pamuğu sirkeye batırın; yavaş yavaş ovun. Kirden eser kalmadığını göreceksiniz. Ayrıca ütü sıcakken, altını bir iki damla zeytinyağı damlatılmış nemli bir bezle silerseniz, göz kamaştıracak bir temizlik elde edersiniz.     İhtiyacınız olan başka bir Püf

Etkili fırın temizliği nasıl yapılır? Fırının içini temizlemek için, içine geceden sıcak su ve amonyak dolu bir kap koyun. Sabah kapağını bir süre açık tutun, sonra süngerle silin.

Lahananın kötü kokusunu önlemek için; Bir adet elmayı soyduktan sonra çıkan elma kabuğunu lahananın pişme suyuna katarsanız mutfağınıza kötü koku yayılmayacaktır.  

Parlaklığını kaybeden sürahileri parlatmak için; Parlaklığını yitirmiş bir sürahiye eski halini kazandırmak için sürahinin yarısına kadar yırtılmış gazete kağıdı doldurun. Sonra sürahinin üçte biri kadar sıcak su doldurup sıkı sıkı sallayın. Sürahiniz birkaç sallamadan sonra eski parlaklığına kavuşacaktır.  

Matlaşan çelik tencerelerinizi nasıl parlatırsınız? Çelik tencereniz matlaşırsa biraz sirkeyi ateşe koyup ısıtın sonra yumuşak bir bezi ılık sirkeye batırarak tencerenizi iyice ovun ve güzelce durulayın. Çelik tencerenizin parladığını göreceksiniz.    

Mutfak tezgahı nasıl temizlenir? Mutfak tezgahınızın tertemiz olmasını ve mis gibi kokmasını ister misiniz? O halde küçük bir leğene su doldurup içine limon suyu veya bir miktar tuz atın. Bu suyla bir bezi ıslatıp, silin. Böylece tezgahınızın üzerine yapışan lekelerden kurtulmanız

Sertleşen eski havluları yumuşatmak için; Sertleşen, zımpara kağıdı gibi olan eski havlularınızı yumuşatmak için yıkadıktan sonra bolca mutfak tuzu dökülmüş sıcak suda bir saat bekletin. Havlularınızın ne kadar yumuşadığına inanamayacaksınız.

Deri mobilyaların temizliği nasıl olur? Deri kaplı mobilyaları temizlemek için limon ya da portakal kabuğu kullanın. Portakal limon kabuğu ile deriler ovulursa tertemiz ve yepyeni görünüşlü olurlar.

Tıkanan lavabolar nasıl açılır? Tıkalı lavaboları açmak için lastik pompalarla saatlerce uğraşmayın. Tıkanan delikten kaynar sodalı su dökerseniz lavabonuzun kısa sürese açıldığını göreceksiniz.  

Duvardaki parmak izlerini nasıl yok ederiz Duvarınısın boyasına zarar vermeden sevimsiz parmak izlerinden kurtulmak mümkün: Parmak izlerini kesilmiş patates parçasıyla ovuşturun.  Lekelerin çıktığını göreceksiniz. Bir başka uygulamayı da parafin ile yapabilirsiniz. Parafine buladığınız bir bezle parmak izlerini silerseniz parmak izlerinin kolayca

Top