Evinizde ayakkabı boyası kalmadı mı? Hemen bir adet salatalık kesin ve salatalığın kesilmiş yüzeyi ile ayakkabılarınızı ovalayın. Salatalık hem ayakkabınızın parlak görünmesine yardımcı olacak hem de derinin su geçirmesine engel olacaktır.  

Balık kokusunu gidermek için; Balık kızarttıktan sonra mutfağınıza sinen balık kokusunu gidermek için bir kapta 1 çay bardağı su ve 2 çorba kaşığı kadar sirkeyi kaynatın. Bu şekilde mutfağınızdaki balık kokusu gidecektir.

Çikolatalar nasıl saklanmalıdır; Çikolata, içerisinde bulunan kakao yağı nedeniyle ısıya karşı çok hassas olan gıdalardır. Bu nedenle çikolata ısı değişiminin olmadığı ortamlarda saklanmalıdır. Çikolata eğer dolaba konulmuşsa sonra tekrar oda sıcaklığında muhafaza edilmemelidir. En ideal saklama yeri kiler rafları ya da

Fırınınızın içi kötü kokuyorsa; Bir kap içerisine bir su bardağı kadar sirke döktükten sonra fırınınıza koyun ve fırınınızı bir süre böylece çalıştırın. Sirke buharı fırınınızın içinde kötü kokuyu hapsedecektir.

Yeni aldığınız tencere ve tavaları kullanmadan önce; Kullanmadan önce içerisine bir su bardağı kadar sirke koyup kapağı kapalı olarak ocak üzerinde sirkeyi kaynatın. Özellikle seramik ve teflon tencere ve tavaların kokusunu alarak yemeklerinize geçmesini önlemiş olursunuz.

Sararan çay ve su bardakları nasıl parlatılır? Bulaşık deterjanı ile parlatamıyorsanız, çamaşır suyu ekleyerek bir kap içerisinde ılık su hazırlayın ve bardaklarınızı bu suya daldırın. 15-20 dakika sonra bardaklarınızın parladığını göreceksiniz.         İhtiyacınız olan başka bir Püf Noktası var mı? Gıdalar buzdolabına nasıl yerleştirilmeli? Masa

Kararan çatal bıçak kaşık nasıl parlatılır? Bir kap içerisine ılık su ve bir miktar çamaşır suyu koyun. Çatal, kaşık ve bıçaklarınızı bu ılık suda 15-20 dakika kadar bekletin. Parladığını göreceksiniz.       İhtiyacınız olan başka bir Püf Noktası var mı? Gıdalar buzdolabına nasıl yerleştirilmeli? Masa ve

Yağlı şişelerin temizliği nasıl yapılır? Yağ şişelerini yıkarken şişe içerisine bir çay kaşığı tuz koyun ve ılık su ile ilave ederek şişeyi güzelce çalkalayın. Daha sonra bulaşık deterjanı ile şişenizi tekrar yıkayın.  

Dibi tutan tencere ve aşırı yağlı tavalarınızı temizlemek için; 2-3 yemek kaşığı karbonatı bir miktar ılık su ile hamur haline getirip tava veya tencerenizin dibine güzelce yaydırın ve 15-20 dakika kadar bekleyin. Bu süre sonunda tencere veya tavanızın kolayca temizlendiğinizi göreceksiniz.

Top